OMEGA3 INDEX MÉRÉSE

A fenti képen láthatod egy sejthártya szerkezeti felépítését és a benne található omega3 zsírsavakat.
Omega3 zsírsav pl: EPA, DHA
OMEGA3 / OMEGA6 ARÁNY
OMEGA3 INDEX MÉRÉSE
(Omega3 indexet tartalmazó zsírsavprofil mérés esetén 30 perces konzultáció ajándék.)
Amennyiben te is a következő betegségek valamelyikével küzdesz: autoimmun betegségek (Reumatoid Arthritin, Chron, Colitis, Lupus) , inzulinrezisztencia, PCOS, Hashimoto, Endometriózis, szív és érrendszeri betegségek, ADHD, Autizmus, Sclerosis Multiplex, Szív és érrendszeri betegségek, Demencia, neked szól a következő tudásanyag:
Kiemelten foglalkozom a szervezetben létrejövő gyulladások és azok étrendi és étrend kiegészítő által történő csökkentésével, így a következőkben arról olvashatsz, hogy hogyan vizsgálhatóak a szervezetben létrejövő gyulladások és a sejtek áteresztő képességének mértéke, hogy mikor és kinek ajánlott a sejtek áteresztő képességének vizsgálata és mely betegségek esetén érhetünk el fontos életminőségi változást a megfelelő omega3 / omega6 arány biztosításával.
A sejtek áteresztő képessége, más néven: MEMBRÁN FLUIDITÁS.
A szervezetünk sejtekből áll. Minden sejtünket körülveszi egy kártya. Ez a hártya védi a sejtünket a körülötte levő környezettől és engedi ki és be az anyagokat. Így biztosítva az anyagcserét. Ezért is nevezik félig áteresztő hártyának. A sejt megfelelő működéséhez ezt a hártyát folyékonyan kell tartani. Számos tényező befolyásolhatja ennek a hártyának a folyékonyságát és áteresztő képességét pl: a szervezet omega 3/omega 6 aránya és a szervezetben létrejövő gyulladásos folyamatok.
A sejthártya a szervezet megfelelő omega3/6 zsírsav aránya esetén folyékony és áteresztő lesz, és teljesen normálisan működik. Ez a legideálisabb helyzet számunkra.
Azonban amennyiben alacsony a szervezet omega3 és magas az omega6 aránya, ez esetben a fent lerajzolt félig áteresztő hártya megkeményedik, áteresztő képessége megváltozik. Amennyiben a hártya merevebb lesz, számos egészségügyi kihívás kialakulásának kockázata megnövekszik.
Ilyenek pl: autoimmun betegségek (Reumatoid Arthritin, Chron, Colitis, Lupus) , inzulinrezisztencia, PCOS, Hashimoto, Endometriózis, szív és érrendszeri betegségek, ADHD, Autizmus, Sclerosis Multiplex, Szív és érrendszeri betegségek, Demencia.
A fenti betegségek közül több is szövetpusztulással jár, amely fokozza a gyulladásos folyamatokat. Ezen betegségek esetében fokozottan érdemes figyelni a megfelelő omega3 bevitelre!
ZSÍRSAVAK ÉS A SEJTMEMBRÁN KAPCSOLATA.
A zsírsavak az általunk fogyasztott élelmiszerekben található zsírok szerkezetét alkotó alapvető összetevők. Az emésztés során a szervezet az élelmiszerekben lévő zsírokat zsírsavakra bontja, amelyek beépülnek zsírszövetünkbe és testünk sejtmembránjaiba. Amellett, hogy fő energiaforrások, alapvető szerepet töltenek be a sejtmembránok összetételében és működésében, a testhőmérséklet fenntartásában, a hormonok és immunmediátorok szintézisében, egyes szervek támogatásában és védelmében, a zsírban oldódó vitaminok felszívódásában és szállításában (A-, D-, E-, K-vitamin), egyéb funkciók mellett.
Miért az omega3 / 6 aránnyal vizsgálják a sejthártya áteresztő képességét?
*********Az elfogyasztott zsírok mennyiségének, típusának és szervezetünkbe való beépülésének ismerete kulcsfontosságú a gyulladások és gyulladással összefüggő betegségekben. Az elfogyasztott zsírsavak alkotóelemei beépülnek a sejthártyába és képesek annak folyékonyságát, merevségét megváltoztatni. Továbbá a zsirokban levő alkotóelemek képesek a szervezet gyulladásos szintjét megemelni, az által, hogy kiváltanak egy bizonyos immunreakciót. *********
MIT MÉR PONTOSAN A SEJTÁTJÁRHATÓSÁGOT VIZSGÁLÓ VÉRTESZT?
Ez a vizsgálat a vörösvérsejt membránokban lerakódott zsírsavak kimutatására szolgál, információt nyújt a sejtmembránok összetételéről , működéséről, átjárhatóságáról. Az elemzés az elmúlt 3-4 hónap zsírsavbevitelét tükrözi.
KINEK AJÁNLOTT A SEJTÁTJÁRHATÓSÁG VIZSGÁLAT ELVÉGZÉSE:
A vörösvérsejt membrán lipid profil vizsgálat bármely életkorban elvégezhető (gyermekkorban, serdülőkorban, felnőttkorban és időskorban), és különösen ajánlott:
- Szív- és érrendszeri megbetegedésekben (diszlipidémia, magas vérnyomás, metabolikus anyagcsere-szindróma, cukorbetegség, örökletes zsíranyagcsere zavar stb.) szenvedő betegek számára
- Gyulladásos, immunrendszeri vagy allergiás betegségekben szenvedő betegek részére: PCOS, Endometriózis, Chron betegség, Colitis Ulcerosa, Reumatoid Arthritis, Lupus.
- Hangulati, viselkedési vagy kognitív zavarokkal küzdő betegeknek
- ADHD, Autizmus tünetekkel rendelkező gyermekeknél
- Alzheimer, Sclerosis Multiplexel rendelkezők, Demenciával küzdő idősek számára
- Azoknak a pácienseknek, akik szeretnének felvilágosítást kapni a táplálkozásukban rendszeresen fogyasztott zsírok minőségéről
- Azoknak a pácienseknek, akiknek fontos a prevenció, a megelőzés, akik proaktívan szeretnék kezelni egészségüket.
Ez a vizsgálat a vörösvérsejt membránokban lerakódott zsírsavak kimutatására szolgál, információt nyújt a sejtmembránok összetételéről és működéséről. Az elemzés az elmúlt 3-4 hónap zsírsavbevitelét tükrözi.
Mit vizsgál a fenti teszt?
- Telített zsírsavak (mirisztinsav, palmitinsav, sztearinsav)
- Transzzsírsavak (elaidinsav)
- Egyszeresen telített zsírsavak (palmitoleinsav (omega-7), olajsav (omega-9))
- Hosszúláncú omega-6 zsírsavak (linolsav (esszenciális), arachidonsav, gamma-linolénsav, dihomo-gamma linolénsav)
- Hosszúláncú omega-3 zsírsavak (alfa-linolénsav (esszenciális), eikozapentaénsav (EPA), dokozahexaénsav (DHA))
- Arányok és indexek (arachidonsav/EPA arány (a gyulladásos állapot fő markere), omega 6/omega 3 arány, omega 3 index (EPA+ DHA))
HOL VÉGZIK EL A VIZSGÁLATOT?
1. A tesztet el tudod végezni a saját otthonodban, kényelmesen. A tesztet én küldöm neked. Az elvégzett tesztet tovább kell küldeni egy a teszt elemzésére alkalmas laboratóriumba. Erről minden információt megosztok veled a tanácsadás előtt. Az eredmények elkészítésének ideje kb: 20 munkanap.
2. A vizsgálatra két lehetőség is van.
Második lehetőség egy közismert magán vérvételi hely, melynek minden városban van székhelye. Az eredmények elkészítésének ideje kb: 20 munkanap. Erről a vizsgálatról is minden fontos információt megosztok veled a tanácsadás előtt
Amennyiben szeretnéd tudni, hogy milyen a sejtjeid átjárhatósága, áteresztő képessége, szervezetet gyulladásos szintje és szeretnéd tudni, hogy milyen változtatásokat kell végrehajtani, hogy az életminőséged javulhasson, a panaszaid csökkenhessenek, akkor vedd fel velem a kapcsolatot.
********A köztudatban a gyulladások mérésére a CRP, RF és egyéb faktorok kimutatásával alkalmasak. Fontos kihangsúlyozni , hogy a szervezetünkben létrejövő krónikus,akár sejtszintű évről évre folyamatosan kialakuló és fokozódó gyulladásait csak akkor mutatják már ki ezek a tesztek (pl: a CRP-C-reaktív protein vizsgálat), amikor nagy a probléma!! Nem várd meg ezt az állapotot.
Egy egészségünk van, óvjuk, védjük, gondoskodjunk szervezetünkről és vigyázzunk rá.*******
---------------------------
MENNYI AZ ÉN OMEGA3 SZÜKSÉGLETEM?
Gyakori kérdés az, hogy mennyi omega3 bevitel segít csökkenteni a gyulladásos értékeket. Ez mindig nagyon egyéni és szakember kompetenciája (Orvos és Dietetikus) feladata meghatározni azt, hogy mennyi omega3-at érdemes fogyasztanod. A fent említett teszt segít abban, hogy leellenőrizzük egy fél év után, hogy mennyire sikerült beállítani a te omega3 szintedet és sejtjeid áteresztő képességét.
ÖNNMAGAMNAK MEGHATÁROZHATOM, HOGY MENNYI A SZÜKSÉGLETEM?
Önnmagad semmiképp se szedj nagyobb dózisban étrend kiegészítőket, mert könnyen az ellenkező hatást érheted el. A túlzott omega3 bevitel lehet gyulladás fokozó és csökkenti a véralvadási képességet!
MINDIG KÉRD SZAKEMBER SEGÍTSÉGÉT AZ ADAGOK MEGHATÁROZÁSÁHOZ!!!!
MELYIK OMEGA-3 KÉSZÍTMÉNYT AJÁNLOM GYULLADÁS CSÖKKENTÉSHEZ?
- mielőtt bármit is elkezdesz szedni, vagy használni, mindenképp érdemes tudni a gyulladás mértékét. Ez a 0. kiindulási pont.
Ezt az ajánlott tesztekkel lehet elvégezni.
Miért fontos tudnod a szervezeted aktuális állapotát?
Mert ha támpont nélkül szedsz bármilyen étrendkiegészítőt, 10 ből legalább 8 ember abba hagyja a szedését 2-3 hét múlva mert nem tudja a szervezete aktuális szükségletét.
Ahhoz, hogy krónikus gyulladásokat csökkentsünk, nem elég 1 hónapnyi omega3 fogyasztása. Ehhez hónapok szükségesek.
- Hazánkban két olyan táplálékkiegészítő gyártót ismerek, amely minőségi omega-3 készítményt készít. Amennyiben nálad fontos a gyulladás csökkentés, úgy a konzultáción el fogom mondani mely termékeket ajánlom.